KIURUVEDEN ISKELMÄVIIKOT 2023

Olethan jo tutustunut heinäkuun tapahtumaan ja varannut oman paikkasi iskelmäviikoille ?

Kiuruveden Iskelmäviikon avajaisissa Juuret-mitali myönnettiin Ismo ...

Kiuruveden Iskelmäviikko on vuosittainen Kiuruvedellä heinäkuussa järjestettävä iskelmämusiikin tapahtuma, joka keskittyy perinteisen iskelmän ja tanssimusiikin esiintyjiin. Vuosittain tapahtumassa vierailee useita artisteja ja yhtyeitä. Iskelmäviikon aikaan Kiuruvedellä järjestetään myös oheistoimintaa, kuten IskelmäMestari-laulukilpailu ja tanssikursseja sekä pienempiä oheistapahtumia ympäri kaupunkia.

Adria Caravan Club of Finland ry. on myös vahvasti mukana yhteistyössä tapahtumassa ja clubilaisille on voimassa yhdistyksen sopimat edut, joten varaa paikkasi jo nyt: Iskelmäviikko – Musiikkitapahtuma Kiuruvedellä (iskelmaviikko.fi)